Konferencja

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziaÅ‚u w 13. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt.

„WokóÅ‚ oceny programowej i zapewniania jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia w szkolnictwie wyższym”.

Konferencja odbędzie się 30 listopada 2023 roku o godz. 9.30 w formule zdalnej (online)

Konferencja sÅ‚uży omówieniu najważniejszych, najbardziej aktualnych problemów, wyzwaÅ„ i zagadnieÅ„ dotyczÄ…cych metod i kryteriów dokonywania oceny jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia w szkolnictwie wyższym. W trakcie spotkania poruszymy zagadnienie oceny programowej PKA oraz przedstawimy zasady jej przeprowadzenia oraz przygotowania uczelni do obligatoryjnej oceny jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia. W charakterze prelegentów wystÄ…piÄ… eksperci, którzy doÅ›wiadczenie i wiedzÄ™ na temat jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia zdobywali m.in. w ramach instytucji akredytacyjnych i organizacjach Å›rodowiskowych.

Materiały do pobrania:

Program Konferencji - kliknij!

Sylwetki Prelegentów - kliknij!

Karta zgłoszeniowa - kliknij!

Do kogo adresowana jest Konferencja?

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli uczelni przygotowujÄ…cych siÄ™ do akredytacji zewnÄ™trznej, peÅ‚nomocników/ zespoÅ‚ów ds. jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami zarzÄ…dzania procesami dydaktycznymi w szkolnictwie wyższym.

Konferencja pozwoli uczestnikom zdobyć PRAKTYCZNÄ„ wiedzÄ™:
  • jak skutecznie przygotować siÄ™ do wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz innych organizacji akredytujÄ…cych i speÅ‚nić kryteria akredytacyjne;
  • jak stosować w praktyce nowÄ… instytucjÄ™ akredytacyjnÄ…, jakÄ… sÄ… "stanowiska interpretacyjne" (orzecznictwo) PKA,
  • jak zapewnić zgodność koncepcji i programów ksztaÅ‚cenia z przepisami prawa o szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzglÄ™dnieniem regulacji odnoszÄ…cych siÄ™ do ksztaÅ‚cenia zdalnego,
  • jak skutecznie zarzÄ…dzać  uczelniÄ… i procesami dydaktycznymi w aktualnych warunkach prawnych,
  • jak efektywnie dbać o jakość ksztaÅ‚cenia i najwyższe standardy dydaktyki.

W trakcie konferencji:
  • omówione zostanÄ… kryteria oceny stosowane przez komisje akredytacyjne: paÅ„stwowÄ… oraz Å›rodowiskowe;
  • przedstawiane zostanÄ… zagadnienia praktyczne dotyczÄ…ce zasad akredytacji kierunku studiów/jednostki organizacyjnej uczelni oraz przygotowania jednostki do akredytacji zewnÄ™trznej;
  • zaprezentowane bÄ™dÄ… dobre praktyki w zakresie zapewniania jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia na uczelniach najwyżej ocenionych przez PolskÄ… KomisjÄ™ AkredytacyjnÄ…;
  • przedstawione bÄ™dÄ… nieprawidÅ‚owoÅ›ci w zakresie projektowania i wdrażania rozwiÄ…zaÅ„ poddawanych ocenie w toku akredytacji;
  • prelegenci skoncentrujÄ… siÄ™ na zagadnieniach aktualnych i ważnych z punktu widzenia interesu uczelni przygotowujÄ…cych siÄ™ do akredytacji.

O Programie Konferencji:

Program konferencji obejmuje zagadnienia aktualne, praktyczne i aplikacyjne, w tym zagadnienia zwiÄ…zane z najnowszymi zmianami w przepisach prawa o szkolnictwie wyższym i nauce. Organizator Konferencji umożliwi uczestnikom zadawanie pytaÅ„ ekspertom na temat akredytacji uczelni i zapewniania jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia, z uwzglÄ™dnieniem najnowszych zmian i aktualnych przepisów.

Konferencja bÄ™dzie dla uczestników dostÄ™pna na żywo w internecie, bez koniecznoÅ›ci instalowania i korzystania z jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Przebieg konferencji bÄ™dÄ… PaÅ„stwo mogli oglÄ…dać on-line w standardowej przeglÄ…darce internetowej, poprzez klikniÄ™cie w odpowiedni link, który udostÄ™pnimy PaÅ„stwu przed konferencjÄ…. Ponadto wszyscy uczestniczy konferencji otrzymajÄ… (po jej zakoÅ„czeniu) dostÄ™p do peÅ‚nego nagrania z konferencji, dokumentujÄ…cego wystÄ…pienia kolejnych prelegentów. UdostÄ™pnimy PaÅ„stwu także platformÄ™ do zadawania pytaÅ„ referentom konferencji, aby umożliwić uzyskanie odpowiedzi i interpretacji nurtujÄ…cych PaÅ„stwa zagadnieÅ„. DrogÄ… elektronicznÄ… otrzymajÄ… PaÅ„stwo również certyfikat udziaÅ‚u w obradach oraz wszelkie pozostaÅ‚e materiaÅ‚y.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udziaÅ‚ w Konferencji, należy przesÅ‚ać do nas kartÄ™ uczestnictwa, która jest do pobrania TUTAJ – kliknij. KartÄ™ należy przesÅ‚ać drogÄ… elektronicznÄ… na adres e-mail: info@fundacja-edukacja.org.pl. Decyduje kolejność zgÅ‚oszeÅ„. Liczba miejsc ograniczona!

Koszt udziału w Konferencji dla 1 osoby wynosi 570 zł brutto. Opłata konferencyjna obejmuje: udział w obradach, udział w panelu dyskusyjnym, certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne w formie elektronicznej, nagranie audio-wideo całości konferencji.

Dodatkowe informacje:
tel. +48 32 747-26-03
tel. kom. +48 607-035-169

Regulamin konferencji - pobierz w PDF

*Prezentowane na konferencji rozwiÄ…zania i wygÅ‚aszane tezy nie mogÄ… być traktowane jako "oficjalne" i autoryzowane stanowisko PKA, gdyż Komisja, jako organ kolegialny, może wyrażać takie stanowiska wyÅ‚Ä…cznie w formie uchwaÅ‚ i tylko w ramach przewidzianych prawem procedur, np. po przeprowadzeniu oceny jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia w konkretnej jednostce, wzglÄ™dnie na szkoleniach organizowanych przez siebie. Prezentowane na konferencji opinie, poglÄ…dy i rekomendacje należy traktować wyÅ‚Ä…cznie jako stanowiska danych prelegentów, którzy w trakcie konferencji wystÄ™pujÄ… z afiliacjÄ… swoich macierzystych oÅ›rodków akademickich.