CERTYFIKATY W II EDYCJI - 2012

Lista gmin i powiatów certyfikowanych w roku 2012:

Województwo lubuskie

Babimost

Czerwieńsk (wyróżnienie „Primus”)

Krasnystaw

Świdnica

Zielona Góra (gmina wiejska)

Województwo śląskie

Bieruń

Czerwionka Leszczyny

Gliwice

Wodzisław Śląski (wyróżnienie „Primus”)

Województwo podkarpackie

Boguchwała

Głogów Małopolski

Gmina Miejska Jarosław (wyróżnienie „Primus”)

Jedlicze

Krosno (wyróżnienie „Primus”)

Powiat Sanocki

Województwo pomorskie

Brusy

Pszczółki

Wicko

Województwo podlaskie

Dąbrowa Białostocka

Powiat Augustowski

Województwo wielkopolskie

Dopiewo

Duszniki (wyróżnienie „Primus”)

Kórnik (wyróżnienie „Primus”)

Ostrów Wielkopolski (wyróżnienie „Primus”)

Poznań (wyróżnienie „Primus”)

Skierniewice (wyróżnienie „Primus”)

Wyróżnienia „Mecenas Wiedzy”:

Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna
-  wyróżnienie przyznano w dowód uznania dla efektywnego wdrożenia nowego modelu funkcjonowania przedszkoli i szkół zapewniającego nowoczesną, innowacyjną i zindywidualizowaną ofertę edukacyjną, dostosowaną do potrzeb różnych grup uczniów i zorientowaną na rozwijanie uzdolnień, kompetencji społecznych i kluczowych umiejętności, z uwzględnieniem tendencji rynku pracy.

Andrzej Jakubiec, Burmistrz Krasnegostawu - wyróżnienie przyznano w dowód uznania zaangażowania Burmistrza w rozwój nowoczesnej bazy oświatowej w mieście, tworzenie klimatu przyjaznego oświacie i jej pracownikom oraz osobiste oraz społecznej aktywności na rzecz polskiej szkoły w ramach Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w Ministerstwie Edukacji.

Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina - wyróżnienie przyznano w dowód uznania zaangażowania Prezydenta w propagowanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych oraz tworzenie fundamentów rozwoju społeczeństwa informacyjnego w skali lokalnej (poprzez stworzenie i rozwijanie nowoczesnego portalu edukacyjnego Szczecina łączącego w sobie m.in. narzędzia do zarządzania oświatą, komunikowania się w sieci, e-learningu i pracy grupowej).

Jacek Lipiński, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego - wyróżnienie przyznano w dowód uznania zaangażowania Burmistrza w rozwój infrastruktury edukacyjnej i rekreacyjnej, w tym budowę hal sportowych oraz jedynego w Polsce przyszkolnego kompleksu sportowego połączonego ze stadionem lekkoatletycznym.

Roman Smogorzewski, Prezydent Legionowa - wyróżnienie przyznano w dowód uznania zaangażowania Prezydenta w rozwój lokalnego sportu i infrastruktury sportowej oraz realizację inicjatyw mających na celu wspieranie uczniów zdolnych i rozwijanie samorządności uczniowskiej.

Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina - wyróżnienie przyznano w dowód uznania zaangażowania Prezydenta dla działań mających na celu promocję Lublina jako miasta akademickiego, inicjowanie współpracy miasta z uczelniami wyższymi, tworzenie w Lublinie klimatu dla rozwoju młodzieży uzdolnionej artystycznie oraz osobiste zaangażowanie w działalność na rzecz polskiej szkoły w ramach prac Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.