Jak skutecznie budować wizerunek szkoły

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zaprasza na Ogólnopolskie Szkolenie „Jak skutecznie budować wizerunek szkoły w środowisku lokalnym?”. Odbędzie się ono w dniu 12 grudnia 2018 roku o godz. 15.30 w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Szkolenie, które będzie miało charakter PRAKTYCZNY, poprowadzi prof. ndzw. dr hab. Michał Kaczmarczyk, jeden z najwybitniejszych polskich ekspertów w dziedzinie marketingu edukacyjnego, wieloletni szef działu promocji, dziennikarz i rzecznik prasowy.

 

Celem szkolenia będzie przekazanie uczestnikom (przede wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom i menedżerom oświaty) praktycznej wiedzy z zakresu dwóch tematów, fundamentalnych dla funkcjonowania współczesnej szkoły: marketingu oświatowego oraz zasad i narzędzi budowania pozytywnego wizerunku szkoły, w tym kreowania skutecznych relacji z mediami, środowiskiem lokalnym, rodzicami uczniów czy kandydatów na uczniów.

 

Cena szkolenia: 200 zł / od osoby

 

Termin szkolenia: 12 grudnia 2018, godz. 15.30 - 19.00

 

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 7 grudnia 2018 roku. Liczba miejsc ograniczona!

 

Miejsce szkolenia: Warszawa, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Aula im. Prof. Józefa Jury, ul. Jagiellońska 82D (Praga - Północ).

 

Jak się zgłosić? Należy przesłać do Organizatora droga e-mailową wypełnioną Kartę zgłoszeniową, która jest dostępna do pobrania poniżej. Kartę należy przesłać na adres: edu@lider-edu.pl.


Karta zgłoszeniowa do pobrania - kliknij!

 

Informacje organizacyjne - kliknij!

 

 

W trakcie naszego Szkolenia:

 

-Przedstawimy zagadnienia praktyczne dotyczące promocji i budowania wizerunku szkół i placówek edukacyjnych różnych typów;

 

-Zaprezentujemy dobre i złe praktyki w działalności promocyjnej szkół i placówek;

 

-Zorganizujemy dyskusję z udziałem specjalistów zajmujących się zawodowo problematyką marketingu i zarządzania wizerunkiem szkół, w trakcie której można będzie zadawać pytania i dzielić się uwagami na temat własnych doświadczeń w działalności promocyjnej;

 

-Skoncentrujemy się na zagadnieniach aktualnych i ważnych z punktu widzenia interesu szkół i placówek edukacyjnych funkcjonujących w warunkach niżu demograficznego i rywalizacji o ucznia.

 

 

Cele i tematyka Szkolenia:

 

-upowszechnianie praktycznej wiedzy na temat zasad i narzędzi skutecznej promocji szkół i placówek oświatowych;

 

-podnoszenie jakości i efektywności działań szkół w zakresie marketingu i promocji własnej oferty edukacyjnej;

 

-propagowanie dobrych praktyk w marketingu oświatowym;

 

-wspieranie działalności szkół w zakresie budowania pozytywnego wizerunku w społeczności lokalnej i mediach;

 

-rozwijanie umiejętności zarządzania procesami komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej szkół;

 

-stworzenie forum wymiany opinii i doświadczeń związanych z działalnością marketingową szkół i placówek;

 

 

Szkolenie pozwoli uczestnikom zdobyć PRAKTYCZNĄ wiedzę:

 

-jak skutecznie budować wizerunek szkoły/placówki;

 

-jak promować swoją ofertę, by zyskała zainteresowanie otoczenia;

 

-jak zbudować profesjonalną strategię promocyjną szkoły/placówki i jak ją wcielić w życie;

 

-jakich błędów unikać w komunikacji z otoczeniem, rodzicami, dziennikarzami;

 

-jak wywołać zainteresowanie mediów wydarzeniami szkolnymi i jak reagować na ewentualną krytykę mediów;

 

-jak umiejętnie „sprzedać” atuty szkoły/placówki w relacjach ze społecznością lokalną;

 

-w jaki sposób identyfikować własne zasoby marketingowe i wykorzystywać je w strategii promocyjnej;

 

-jak docierać do sponsorów, liderów opinii, potencjalnych partnerów itp.

 

 

Szkolenie adresowane jest do reprezentantów środowisk edukacyjnych:

 

-dyrektorów szkół wszystkich typów, przedszkoli, placówek oświatowych,

 

-organów prowadzących szkół i placówek edukacyjnych (a zwłaszcza naczelników i pracowników wydziałów/referatów edukacji),

 

-nauczycieli,

 

-pracowników odpowiedzialnych za kontakty szkół z otoczeniem społecznym,

 

-dziennikarzy specjalizujących się w tematyce edukacyjnej,

 

-menadżerów oświaty.

 

 

Prowadzący szkolenie

 

Prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk

 

Politolog o szerokich zainteresowaniach naukowych (komunikacja społeczna, marketing, administracja publiczna, polityka samorządowa, problemy współczesnej edukacji, zarządzanie organizacją publiczną, systemy medialne). Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, w latach 2012-2014 ekspert Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ekspert Kolegium Rektorów i Założycieli Uczelni Niepublicznych Województwa Śląskiego. Członek Zarządu Fundacji "Humanitas", zajmującej się działalnością w dziedzinie edukacji i szkolnictwa wyższego. W latach 2004-2010 pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2004-2010 rzecznik prasowy i kierownik działu promocji uczelni wyższej. W latach 1999-2014 dziennikarz i menedżer prasy lokalnej (reporter, redaktor naczelny, wydawca). Od 2009 roku dyrektor Instytutu Zagłębiowskiego w Sosnowcu, od 2006 roku właściciel prywatnej firmy szkoleniowej specjalizującej się w problematyce edukacyjnej (ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień jakości kształcenia i marketingu edukacyjnego). Członek Komitetu Nauk Prawnych i Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk - oddział w Katowicach. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. W latach 2009-2010 redaktor naczelny półrocznika „Problemy Komunikacji Społecznej”. Laureat Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2015), Stypendium Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (dwukrotnie) oraz Stypendium Województwa Śląskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Wiele podróżuje. Dotychczas zwiedził m.in. Stany Zjednoczone, Francję, Włochy i Hiszpanię, a w bieżącym roku planuje podróż do Japonii i Meksyku. Jego hobby to pisanie tekstów piosenek. Utwory z jego tekstami śpiwała m.in. Anna Wyszkoni i bracia Cugowscy.

 

 

Dodatkowe informacje:

 

tel. +48 32 747-26-03

tel. kom. +48 607-035-169

e-mail: edu@lider-edu.pl

Wróć

Fundacja Rozwoju Edukacji
i Szkolnictwa Wyższego

 

ul. Warszawska 1 lok. 9

41-200 Sosnowiec

 

tel. 32 747-26-03

kom. 607-035-169

 

KRS: 0000370947
NIP: 6443475030
REGON: 241801182

Rok założenia: 2010

Organ nadzoru:

Patron projektu:

 
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, ul. Warszawska 1/9, 41-200 Sosnowiec, tel. +48 /32/ 747-26-03, biuro@fundacja-edukacja.org.pl

Odwiedzając naszą stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki.